Regulamin

Regulamin obowiązuje bezterminowo od dnia 01.09.2016 roku

Definicje:

FIRMA – P.P.H. Kostrzewa Sp.J., ul. Suwalska 32A, 11-500 Giżycko, NIP 8451635621, KRS 0000260949 

ZAMÓWIENIE – zamówienie za pośrednictwem serwisu https://czesci.kostrzewa.com.pl 

KLIENT – osoba fizyczna identyfikowalna za pomocą danych osobowych lub firma

SKLEP – serwis internetowy pod adresem https://czesci.kostrzewa.com.pl prezentujący ofertę firmy.

Regulamin sklepu

 1. W chwili złożenia zamówienia Klient oświadcza, że zapoznał się z treścią bieżącego regulaminu i akceptuje go bez zastrzeżeń.
 2. Zamówienie jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna-sprzedaży i obliguje Klienta do odbioru i zapłaty za zamówiony towar. 

Warunki korzystania z Sklepu

 1. Podstawowym warunkiem realizacji Zamówienia jest zarejestrowanie się Klienta w Sklepie oraz prawidłowe wypełnienie i zatwierdzenie formularza Zamówienia.
 2. Firma zastrzega sobie prawo odmowy realizacji Zamówień wzbudzających wątpliwości np. bez podania numeru telefonu, adresu e-mail lub danych adresowych.
 3. Zmówienia w Sklepie można składać przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Realizacja odbywa się w dni robocze w godzinach od 7 do 15.
 4. Ceny towarów znajdujących się w ofercie Sklepu wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.
 5. Wszystkie produkty prezentowane na stronach Sklepu są nowe. Na życzenie Klienta Firma może sprzedać części poserwisowe o ile będą dostępne.
 6. Wystawcą faktury VAT jest Firma.
 7. Firma zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych". Zgodnie z tą ustawą Klienci tego Sklepu mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania. Dane te będą przetwarzane przez Firmę i wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów marketingowych.

Sposób składania zamówień

 1. Poprzez stronę internetową Sklepu (rejestrując się i zakładając indywidualne konto)
 2. e-mail'em - na adres dc@kostrzewa.com.pl podając nazwę produktu, kod produktu, ilość, cenę, dane Zamawiającego (nazwisko, imię, ulica, numer domu i mieszkania, miasto, kod pocztowy, telefon) oraz adres dostawy (nazwisko, imię, ulica, numer domu i mieszkania, miasto, kod pocztowy, telefon) jeżeli jest inny niż adres Klienta.

Realizacja zamówienia

 1. Po złożeniu Zamówienia jeżeli Klient wybrał płatność przelewem Firma wystawia Klientowi fakturę proforma na podstawie której Klient dokonuje zapłaty za zamówiony towar. Proforma jest wysyłana na adres e-mail podany przez Klienta. 
 2. Jeżeli Klient zamawia na terytorium Polski może wybrać płatność za pobraniem. W takim przypadku faktura zostanie dołączona i wysłana razem z towarem.
 3. Jeżeli płatność jest wykonana z innego konta niż adres dostawy Firma wymaga wypełnienia oświadczenia – Załącznik nr 1.
 4. Wysyłka jest realizowana za pośrednictwem DB Schenker lub Poczty Polskiej.
 5. Koszty wysyłki:
  1. Paczka do 30kg
   • przedpłata na konto - 19,50 PLN
   • pobranie  - 30 PLN
  2. Paleta - 209,10 PLN
  3. Dostawy zagraniczne- wycena indywidualna.
 6. Termin realizacji zależy od dostępności towaru i zazwyczaj wynosi do 5 dni roboczych. W szczególnych wypadkach może wynieść nawet około 1 miesiąc.

Odstąpienie od umowy, gwarancja i zwrot towaru

 1. Klient (tylko osoba fizyczna mająca status konsumenta) może zwrócić towar (odstąpić od umowy) w ciągu 14 dni. Stosowne oświadczenie powinno zostać przesłane przez Klienta na adres Firmy tj.: P.P.H. Kostrzewa Sp.j., ul. Przemysłowa 1, 11-500 Giżycko
 2. W przypadku odstąpienia od umowy konsument ponosi bezpośrednie koszty wysyłki towaru do sprzedawcy.
 3. Na każdą część zakupioną w Sklepie jest 2 letnia gwarancja Firmy.
 4. W przypadku reklamacji/zwrotu towaru należy wypełnić formularz - Załącznik nr 2

Postanowienia końcowe i rozstrzyganie sporów

 1. Oferta Sklepu nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 543 Kodeksu Cywilnego. Firma dokłada jednak wszelkich starań aby oferta Sklepu odzwierciedlała jak najbardziej finalne koszty do zapłaty przez Klienta.
 2. Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem określającym sposób i zasady składania Zamówień przez Sklep.
Dział części
Infolinia serwisowa
ul. Przemysłowa 1
11-500 Giżycko
Copyright © 2016 P.P.H. Kostrzewa Sp.j. All rights reserved.